wholesale nfl jerseys  cheap nfl jerseys Kościerski Lions Club wsparł strażaków z Karsina.
Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 29.05.2018r. oraz 30.05.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Ogniwa fotowoltaiczne

    Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

W poniedziałek 9 kwietnia w remizie OSP w Karsinie odbyło się symboliczne przekazanie specjalistycznej najaśnicy akumulatorowej, której zakup dla karsińskich strażaków sfinansował kościerski Lions Club. W przekazaniu uczestniczył prezydent kościerskiego Lions Clubu Gabriel Greinke, wójt gminy Karsin Roman Brunke, który jest zarazem prezesem OSP Karsin, Komendant Gminnny OSP Krzysztof Datta, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie Józef Modrzejewski oraz strażacy z miejscowej OSP.


Wartość najaśnicy to 4000 zł. Jest to najwyższej klasy sprzęt renomowanej austriackiej firmy Rosenbauer. Jego kompaktowa konstrukcja umożliwia zabranie go w każde miejsce gdzie prowadzone są działania ratownicze, a zasilanie akumulatorowe uniezależnia użycie sprzętu od źródła zasilania. Światło wysokowydajnych diod przenika przez dym, deszcz i mgłę, a wykonanie w tzw. klasie EX umożliwia używanie sprzętu nawet w miejscach zagrożonych wybuchem.
Sprzęt będzie szczególnie przydatny podczas działań ratowniczych przy wypadkach drogowych i wszelkiego rodzaju zdarzeniach miejscowych, które stanowią większość interwencji podejmowanych przez karsińskich strażaków.