wholesale nfl jerseys  cheap nfl jerseys Samorządowcy rozmawiali o ścieżkach rowerowych.
Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 29.05.2018r. oraz 30.05.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Ogniwa fotowoltaiczne

    Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Samorządowcy dyskutowali na temat budowy ścieżek rowerowych na terenie województwa.

W Wielewskim Domu Kultury odbyło się spotkanie samorządowców powiatów kościerskiego i chojnickiego z przedstawicielami LGR "Morenka" oraz Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku w sprawie omówienia koncepcji połączenia tzw. „Kaszubskiej Marszruty” z powiatem kościerskim oraz Trójmiastem, a w przyszłości również z województwem kujawsko-pomorskim.

„Kaszubska Marszruta” to sieć 165 km ścieżek i szlaków rowerowych wytyczonych w powiecie chojnickim. Przebiegają one przez gminy powiatu chojnickiego: Czersk, Chojnice, Brusy i Konarzyny. Aż 61 km to specjalnie wybudowane ścieżki rowerowe, które biegną wzdłuż ruchliwych dróg. Dodatkowo oznakowano 104 km szlaków rowerowych, biegnących drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu oraz częściowo drogami szutrowymi i gruntowymi.
Przedstawiciele poszczególnych samorządów przedstawili krótko sytuację na terenie swoich gmin dotyczącą istniejących i planowanych do realizacji ścieżek rowerowych. Następnie przedstawiona została opracowywana przez Urząd Marszałkowski koncepcja budowy sieci ścieżek rowerowych na terenie województwa. W przypadku Gminy Karsin zakładana jest budowa ścieżki rowerowej z Wiela przez Przytarnię (przy czekającej na realizację budowy wieży widokowej), a następnie prawą lub lewą stroną Jeziora Wdzydzkiego do Wąglikowic, gdzie przebiegać ma ścieżka rowerowa biegnąca w kierunku Trójmiasta.
Obecny na spotkaniu Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski poinformował, że na obecną chwilę województwo nie dysponuje środkami, które można by przeznaczyć na budowę ścieżek rowerowych. Jednak szansa na to może się pojawić w przyszłym roku, w momencie pozyskania specjalnej premii w kwocie 400 mln zł za najlepsze w kraju dysponowanie środków unijnych przez województwo pomorskie. W związku z tym już dziś należy przeprowadzić niezbędne prace planistyczne oraz dokumentacje projektowe, tak by w momencie pojawienia się środków można było bez zwłoki przystąpić do ich budowy.
Do końca stycznia samorządy przedstawią swoje plany do Biura LGR „Morenka”, które przekaże je do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.