Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Sport

Puchar Bałtyku w Nordic Walking
Dziewczęta z Karsina po zaciętym finale zdobyły drugie miejsce w województwie pomorskim.

Dziewczęta ze Zespołu Szkół nr 1 w Karsinie 25 maja br. uczestniczyły w finale wojewódzkim mini piłki nożnej, który odbywał się na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdyni. Warto nadmienić że aby się tam znaleźć dziewczęta wygrały wcześniej turniej powiatowy a następnie półfinał wojewódzki organizowany przez szkołę podstawową w Suchym Lesie koło Pruszcza Gdańskiego.

Czytaj więcej...

Uczestnicy spotkania w Urzędzie Gminy.

W Urzędzie Gminy w Karsinie odbyło się spotkanie zorganizowane przez wójta gminy ze znanym biegaczem Patrykiem Dobkiem, reprezentantem Polski w biegu na 400-metrów przez płotki. Patryk Dobek mieszka w Osowie, a obecnie jest zawodnikiem Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Młody sportowiec przybył na spotkanie wraz z żoną Anastazją.

Czytaj więcej...

Kariera młodego sportowca z Osowa nabiera szybkiego tempa. /fot: sport.se.pl/

Kolejne sukcesy sportowe na swoim koncie zapisał 20-letni Patryk Dobek z Osowa, biegacz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, którego trenerem jest Krzysztof Szałach. Do niedawna koronną konkurencją Patryka był bieg na 400 m., lecz od kilku miesięcy startuje na tym samym dystansie w biegu przez płotki. Podczas odbywających się 12 lipca w Tallinie Mistrzostw Europy do lat 23 Patryk Dobek zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy.

Czytaj więcej...

Piłkarze "Gwiazdy" otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

W przedostatniej 25-tej kolejce rozgrywek pomorskiej A-klasy sezonu 2014/2015 drużyna "Gwiazda" Karsin odniosła swoje dwudzieste zwycięstwo. Poza tym piłkarze z Karsina mają na swoim koncie trzy remisy i tylko dwie porażki! Z dorobkiem 63 punktów prowadzą w grupie, a już na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie awans do V ligi.

Czytaj więcej...

Pamiątkowe zdjęcie po meczu, który zadecydował o historycznym awansie Gwiazdy Karsin do V ligi.

W minioną niedzielę piłkarze Gwiazdy Karsin zapewnili sobie awans do V ligi pomorskich rozgrywek piłki nożnej seniorów. Historyczny sukces udało się osiągnąć już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligowych. W meczu, który przesądził o awansie piłkarze trenera Andrzeja Borowskiego pokonali drużynę Jantar Pawłowo aż 10:0!

Czytaj więcej...

Podczas zawodów w Szczecinie Patryk zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu na 400 m. przez płotki. (fot. eurosport.onet.pl)

Kolejne sukcesy sportowe na swoim koncie zapisał 20-letni Patryk Dobek z Osowa, biegacz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego z Sopotu. Do niedawna jego koronną konkurencją był bieg na 400 m., lecz w ostatnim czasie zaczął startować na tym samym dystansie w biegach przez płotki. Podczas odbywających się w Szczecinie Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce zdobył w tej konkurencji tytuł Mistrza Polski.

Czytaj więcej...

Spotkanie z trenerem oraz kierownikiem drużyny w Urzędzie Gminy w Karsinie

Sporym sukcesem mogą pochwalić się zawodnicy „Gwiazdy” Karsin, który biorą udział w rozgrywkach A-klasy. W rundzie jesiennej rozgrywek piłkarze z Karsina zgromadzili tylko 6 punktów i zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Zaniepokojony tym stanem rzeczy zarząd klubu „Gwiazda” postanowił zmienić trenera drużyny. Stanowisko to od wiosny bieżącego roku objął Pan Andrzej Borowski z Chojnic. Na efekty jego pracy nie trzeba było długo czekać. Zawodnicy „Gwiazdy” w rundzie rewanżowej zdobyli łącznie 25 punktów. Dzięki skutecznym działaniom trenera nie tylko udało się uratować drużynę przed spadkiem do niższej ligi, ale także zająć ostatecznie 8 miejsce w liczącej 14 drużyn grupie. Dobra atmosfera i spokój w zespole pozwala z optymizmem patrzeć na rozpoczynającą się w drugiej połowie sierpnia kolejną rundę piłkarskich rozgrywek.

 

Spotkanie w CIT w Wielu w sprawie utworzenia szkółki żeglarskiej

Pod koniec lutego w Centrum Informacji Turystycznej w Wielu odbyło się drugie spotkanie robocze w sprawie utworzenia w Gminie Karsin szkółki żeglarskiej. W spotkaniu uczestniczyli: Z-ca dyrektora departamentu ds. sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Maciej Kowalczuk, burmistrz Czerska Marek Jankowski, właściciele ośrodków wypoczynkowych „Largo” i „Lipa”, dyrektorzy szkół w Karsinie i Wielu oraz gospodarz gminy wójt Roman Brunke.

Czytaj więcej...

Piłkarze "Gwiazdy" Karsin kibicowali polskiej reprezentacji podczas meczu na PGE Arenie

Piłkarze "Gwiazdy" Karsin kibicowali polskiej reprezentacji podczas towarzyskiego meczu piłki nożnej z drużyną Urugwaju, który rozegrany został 14 listopada na gdańskiej PGE Arenie. Wyjazd zorganizował Urząd Gminy w nagrodę za dobre wyniki drużyn juniorów oraz seniorów w rundzie jesiennej rozgrywek ligowych. Co prawda polska reprezentacja przegrywając 1:3 musiała oddać wyższość czwartej drużynie ostatnich Mistrzostw Świata, jednak emocje wspólnego dopingowania na długo zapadną w pamięci karsińskich sportowców.