wholesale nfl jerseys  cheap nfl jerseys Sport w gminie
Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Sport

Podczas niedzielnej gali podsumowującej rozgrywki wręczone zostały puchary i medale dla najlepszych drużyn rozgrywek.

Zakończyły się rozgrywki XIV edycji rozgrywek Gminnej Ligi Sportowo-Rekreacyjnej Halowej Piłki w Karsinie. O tytuł mistrzowski walczyło po osiem drużyn w Ekstraklasie oraz I Lidze. Rywalizacja pomiędzy ekipami była bardzo zacięta do samego końca, a mecze każdej niedzieli gromadziły na widowni wielu kibiców.

Czytaj więcej...

Puchar Bałtyku w Nordic Walking
Dziewczęta z Karsina po zaciętym finale zdobyły drugie miejsce w województwie pomorskim.

Dziewczęta ze Zespołu Szkół nr 1 w Karsinie 25 maja br. uczestniczyły w finale wojewódzkim mini piłki nożnej, który odbywał się na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdyni. Warto nadmienić że aby się tam znaleźć dziewczęta wygrały wcześniej turniej powiatowy a następnie półfinał wojewódzki organizowany przez szkołę podstawową w Suchym Lesie koło Pruszcza Gdańskiego.

Czytaj więcej...

Uczestnicy spotkania w Urzędzie Gminy.

W Urzędzie Gminy w Karsinie odbyło się spotkanie zorganizowane przez wójta gminy ze znanym biegaczem Patrykiem Dobkiem, reprezentantem Polski w biegu na 400-metrów przez płotki. Patryk Dobek mieszka w Osowie, a obecnie jest zawodnikiem Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Młody sportowiec przybył na spotkanie wraz z żoną Anastazją.

Czytaj więcej...

Kariera młodego sportowca z Osowa nabiera szybkiego tempa. /fot: sport.se.pl/

Kolejne sukcesy sportowe na swoim koncie zapisał 20-letni Patryk Dobek z Osowa, biegacz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, którego trenerem jest Krzysztof Szałach. Do niedawna koronną konkurencją Patryka był bieg na 400 m., lecz od kilku miesięcy startuje na tym samym dystansie w biegu przez płotki. Podczas odbywających się 12 lipca w Tallinie Mistrzostw Europy do lat 23 Patryk Dobek zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy.

Czytaj więcej...

Piłkarze "Gwiazdy" otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

W przedostatniej 25-tej kolejce rozgrywek pomorskiej A-klasy sezonu 2014/2015 drużyna "Gwiazda" Karsin odniosła swoje dwudzieste zwycięstwo. Poza tym piłkarze z Karsina mają na swoim koncie trzy remisy i tylko dwie porażki! Z dorobkiem 63 punktów prowadzą w grupie, a już na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie awans do V ligi.

Czytaj więcej...

Pamiątkowe zdjęcie po meczu, który zadecydował o historycznym awansie Gwiazdy Karsin do V ligi.

W minioną niedzielę piłkarze Gwiazdy Karsin zapewnili sobie awans do V ligi pomorskich rozgrywek piłki nożnej seniorów. Historyczny sukces udało się osiągnąć już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligowych. W meczu, który przesądził o awansie piłkarze trenera Andrzeja Borowskiego pokonali drużynę Jantar Pawłowo aż 10:0!

Czytaj więcej...

Podczas zawodów w Szczecinie Patryk zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu na 400 m. przez płotki. (fot. eurosport.onet.pl)

Kolejne sukcesy sportowe na swoim koncie zapisał 20-letni Patryk Dobek z Osowa, biegacz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego z Sopotu. Do niedawna jego koronną konkurencją był bieg na 400 m., lecz w ostatnim czasie zaczął startować na tym samym dystansie w biegach przez płotki. Podczas odbywających się w Szczecinie Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce zdobył w tej konkurencji tytuł Mistrza Polski.

Czytaj więcej...

Spotkanie z trenerem oraz kierownikiem drużyny w Urzędzie Gminy w Karsinie

Sporym sukcesem mogą pochwalić się zawodnicy „Gwiazdy” Karsin, który biorą udział w rozgrywkach A-klasy. W rundzie jesiennej rozgrywek piłkarze z Karsina zgromadzili tylko 6 punktów i zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Zaniepokojony tym stanem rzeczy zarząd klubu „Gwiazda” postanowił zmienić trenera drużyny. Stanowisko to od wiosny bieżącego roku objął Pan Andrzej Borowski z Chojnic. Na efekty jego pracy nie trzeba było długo czekać. Zawodnicy „Gwiazdy” w rundzie rewanżowej zdobyli łącznie 25 punktów. Dzięki skutecznym działaniom trenera nie tylko udało się uratować drużynę przed spadkiem do niższej ligi, ale także zająć ostatecznie 8 miejsce w liczącej 14 drużyn grupie. Dobra atmosfera i spokój w zespole pozwala z optymizmem patrzeć na rozpoczynającą się w drugiej połowie sierpnia kolejną rundę piłkarskich rozgrywek.

 

Spotkanie w CIT w Wielu w sprawie utworzenia szkółki żeglarskiej

Pod koniec lutego w Centrum Informacji Turystycznej w Wielu odbyło się drugie spotkanie robocze w sprawie utworzenia w Gminie Karsin szkółki żeglarskiej. W spotkaniu uczestniczyli: Z-ca dyrektora departamentu ds. sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Maciej Kowalczuk, burmistrz Czerska Marek Jankowski, właściciele ośrodków wypoczynkowych „Largo” i „Lipa”, dyrektorzy szkół w Karsinie i Wielu oraz gospodarz gminy wójt Roman Brunke.

Czytaj więcej...